podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl
reklama

Malawi - wiza, ambasady, przepisy

Lilongwe     
malawi
Malawi - podróże do MalawiMalawi - mapa krajuMalawi - spis artykułów i galeriiMalawi - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeMalawi - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaMalawi - szczepienia, zdrowie, poradyMalawi - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROMalawi - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOMalawi - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Malawi. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Malawi, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy mogą uzyskać jedynie w placówkach dyploma­tycznych i konsularnych Malawi za granicą oraz na przejściu granicznym w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kamuzu w stolicy kraju Lilongwe (potrzebne jest kolorowe zdjęcie pasz­portowe). Paszport musi być ważny dłużej niż wiza (minimum 6 miesięcy od daty zamierzonego wjazdu). Należy okazać bilet na dalszą podróż lub powrót oraz kwotę wystarczającą na pokrycie kosztów pobytu (minimalna kwota na dzień pobytu nie jest określona). Wymagane jest pełne ubezpieczenie na kwotę nie mniejszą niż 30 tys. EUR. Pobyt można przedłużyć w Centralnym Urzędzie Imigra­cyjnym w Lilongwe.
Informacje dla kierowców
Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Podróżując samochodem, należy obowiązkowo wykupić na granicy zezwolenie czasowe, tzw. temporary permit, które uprawnia do posługiwania się krajo­wym prawem jazdy i zastępuje OC. Opłata wynosi ok. 100 USD. Obowiązuje ruch lewostronny. Podróżowanie samochodem może być ryzykowne ze względu na zły stan dróg i brawurową jazdę tubylców. Zaleca się nie podróżować samochodem po zmroku a w czasie podróży bezwzględnie zamykać drzwi i okna samochodu.
Podróżowanie po kraju
Nie ma ograniczeń.
Przepisy celne
Nie ma ograniczeń w przywozie obcych środ­ków płatniczych. Wywóz możliwy jest do kwoty zadeklarowanej przy wjeździe.
Bezpieczeństwo
Stan bezpieczeństwa w Malawi oceniany jest jako dobry. Należy nosić przy sobie kopie paszportu, a paszport, gotówkę i przedmioty wartościowe przechowywać w depozycie hotelowym.


Przydatne informacje
• Wymiana w bankach i kantorach dokonywana jest bez ogra­niczeń w obie strony. Zalecane jest posiadanie drobnych nominałów waluty wymienianej.
• Sieć sklepów jest słabo rozwinięta, ceny produktów zbliżone są do cen europejskich. W nie­których rejonach występują trudności z nabyciem niektórych towarów.
• W Malawi jest niewiele hoteli o standardzie między­naro­do­wym. Cena doby hotelowej wynosi 170–190 USD.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Harare (Zimbabwe) akredytowany jest również w Malawi.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Malawi
Westafalische Strasse 86
D-10709 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 84 31 54 0
fax: (0-0 49 30) 84 31 54 30
malawiberlin@aol.com